Memoriał Kusocińskiego z naszym udziałem

Memoriał Janusza Kusocińskiego okazał się bardzo udaną imprezą mimo, że początek imprezy przerwała gwałtowna ulewa. Zgromadzony tłum kibiców przeczekał jednak deszcz i nie pożałował.

Na początek orkiestra kopalniana odegrała hymn, a zgromadzeni kibice odśpiewali go na stojąco. Potem gwiazdy lekkoatletyki przejechał wokół boiska pozdrawiając zgromadzonych. Rozpoczęły się zawody, lecz po pierwszym biegu przerwał je wspomniany deszcze. Po godzinie wrócono do rozgrywek i rozpoczęło się prawdziwe święto lekkoatletyki. Biegi, skoki w dal i o tyczce oraz  rzuty kulą.

Impreza okazała świetną okazją do zobaczenia na żywo takich gwiazd sportu jak rekordzistka świata Anita Włodarczyk, trzykrotny mistrz globu Paweł Fajdek a ponadto Piotr Małachowski, Adam Kszczot czy Piotr Lisek. ten gwiazdorski zestaw uzupełniła  Genzebe Dibaba. Biegaczka z Afryki to obecnie jedna z najważniejszych postaci światowej lekkoatletyki. Jej sportowy kunszt wspaniale podkreśla siedem rekordów świata, których jest obecnie posiadaczką. Dibaba w Chorzowie pierwszy raz w karierze wystąpi w naszym kraju.

Każdy kto zdecydował się dzisiejsze popołudnie spędzić na odnowionym kotle czarownic nie żałował.  Było ty prawdziwe święto lekkoatletyki i polskiego sportu. Cieszy nas fakt, że na trybunach zasiadło wielu z nas.  Głośny doping i fantastyczna atmosfera. 

W sierpniu wracamy. I zachęcamy innych, bilety jeszcze się nie rozeszły.