Festyn Rodzinny dla pracowników KWK Knurów-Szczygłowice

W dniu dzisiejszym odbywa się festyn rodzinny dla pracowników JSW knurowskich kopalń. Na stadionie miejskim już od wczoraj mogliśmy podglądać intensywne przygotowania do imprezy. Rozkładano namioty, nadmuchiwano zjeżdżalnie, zwożono ławki itd. Jednym słowem wielki harmider. Ale czego można się spodziewać, skoro na festyn rozdano wśród pracowników ponad 2700 zaproszeń.

W dniu dzisiejszym już od rana odbywał się turniej piłkarski o puchar Prezesa JSW S.A. Po zaciętych bojach na murawie pozostały cztery drużyny: GG1-K, GG2-Sz, GG3-K i TW-K. Puchar zwyciężyła reprezentacja knurowskiej wentylacji (TW-K). Drugie miejsce zajęła drużyna GG3-K, następne GG2-Sz i GG1-Sz. Zwycięzcy zostali obdarowani zasłużonym pucharem i odpowiednimi nagrodami.

Od godziny 14.00 rozpoczął się właściwy festyn. Przybywających już od okolic Kościoła witał przenikliwy zapach smażonej kiełbasy i grochówki. Na przybywających czekało mnóstwo atrakcji. Najbardziej zadowolone wydawały się być dzieci, dla których organizatorzy zapewnili paczki ze słodyczami i pełno atrakcji w postaci dmuchanych zjeżdżalni, animacji, gier i zabaw oraz malowania twarzy. Słowem to co małe dzieci lubią najbardziej. Spotkany pięcioletni Adaś zapytany o to, co mu się najbardziej podobało stwierdził z uśmiechem na twarzy: „Wszystko!”

Tuż przed godziną 17.00 wiosenna pogoda dała znać, żę ona tu rządzi. Rozpadało się i zagrzmiało. Na szczęście organizatorzy zapewnili namioty, więc wszyscy schronili się przed deszczem. Na scenie zabawiali zgromadzonych: zespół Long Junior, Dance Academy z Knurowa, kopalniana orkiestra dęta oraz wielu innych. Wspaniale poradzili sobie z zabawieniem zgromadzonych w trakcie ulewy.

Deszcz jak szybko się zaczął, tak szybko się skończył. Zabawa trwała do godziny 21.00. Liczymy na powtórkę w przyszłym roku.