JSW wprowadza Pracowniczy Program Emerytalny

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdecydował o wprowadzeniu w firmie Pracowniczego Programu Emerytalnego. Pracownicy, którzy zdecydują się na przystąpienie do PPE, mogą w przyszłości liczyć na wyższe emerytury.
O decyzji przedstawiciele JSW poinformowali w poniedziałek, 8 kwietnia. Przedstawiciele spółki argumentują, że to korzystne rozwiązanie dla pracowników, ponieważ składka jest finansowana przez pracodawcę, a oszczędności można wypłacić po przejściu na emeryturę już w wieku 55 lat. JSW będzie mogła przystąpić do Pracowniczego Programu Emerytalnego, jeśli na udział w programie zdecyduje się minimum 25 proc. pracowników. Pracownicy JSW mogą zadeklarować chęć przystąpienia do PPE logując się na Portalu Pracownika. Tam też znajdą wszystkie szczegóły dotyczące programu.
To korzystne rozwiązanie dla pracowników, ponieważ składka jest finansowana przez pracodawcę, a oszczędności można wypłacić po przejściu na emeryturę już w wieku 55 lat. Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej mogą zadeklarować swój udział w PPE logując się do Portalu Pracownika, gdzie znajdą szczegółową instrukcję postępowania.
Pytacie czy warto? No cóż nikt oprócz was nie zadba o was lepiej. Jeśli dzisiaj nie pomyślicie o swojej emeryturze, w przyszłości możecie się nie mile rozczarować. ZUS to nie worek bez dna, a dokładających do tego wora coraz mniej. Warto więc, jeśli pracodawca przystąpił do programu, skorzystać z okazji i zadbać o siebie.