Ile można poświęcić dla popularki – ZZGwP zaprosił Grete Thunberg

Greta Thunberg znalazła nowych sojuszników w walce o klimat. I to jakich!
Wczoraj Greta odwiedziła Śląsk. Dzięki uprzejmości kolegów z ZZGwP oraz emerytów z zabytkowej kopalni Guido 17 letnia ekoaktywistka mogła wraz z telewizją BBC nakręcić materiał o górnictwie w Polsce. Na pewno „uczciwie” i „rzetelnie”.
A na poważnie. W czasie gdy trwa walka o polski węgiel i polskie kopalnie, funkcyjny działacz Związku Zawodowego Górników w Polsce (ZZGwP) Jerzy Hubka robi sobie focie z Grecią przy KWK „Makoszowy” i w zabytkowej kopalni „Guido”. Ręce opadają.
Kopalnia „Makoszowy” (Hubka był na niej wiceprzewodniczącym ZZG) została zlikwidowana. Ale co tam jedna kopalnia jak można położyć całe górnictwo. I myk focia, popularka i …. HOW DARE YOU????
Dziś Greta jest w Davos. Na pewno wspomni o polskim górnictwie. I gwarantuje kolegom z ZZGwP, że po waszej wyciecze na „Guido”, znajdzie nawet dla nas „słuszne” rozwiązanie. Tylko ile może tu być skansenów?
W Polskiej Grupie Energetycznej takich szkodników jak pan Hubka nie było. Dlatego Greta w Bełchatowie odbiła się od bramy i ochrony. I tak samo powinna być potraktowana na Śląsku.
Niestety sami nakręcamy na siebie bicz. W Niemczech otwierają kolejne elektrownie węglowe. Ale szkodzi tylko polskie górnictwo. Tylko w niemieckich kopalniach takich ludzi jak pan Hubka na pewno nie znajdziecie.