Solidarność już wybrała

Solidarność już wybrała!

Tak Piotr Duda ogłosił wczoraj na gali Tygodnika „Solidarność” z okazji wręczenia nagrody „Człowieka Roku Tygodnika Solidarność” dla Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Przewodniczący „Solidarności” potwierdził, że w najbliższą niedzielę w wyborach prezydenckich w Polsce zagłosujemy ponownie na Andrzeja Dudę; ponieważ jest jedynym wiarygodnym kandydatem gwarantującym kontynuację społecznych zmian dokonanych na przestrzeni ostatnich 4 lat.

Oczywiście jako przedstawiciel redakcji „Solidarności Górniczej” nie zamierzam polemizować z apelem naszego Przewodniczącego reprezentującego Region Śląsko – Dąbrowski w władzach NSZZ „Solidarności”. Tym tekstem pragnę wzmocnić słowa Piotra Dudy i zachęcić nas – górników i pracowników przemysłu węglowego na Śląsku do poparcia 28 czerwca 2020 w wyborach Andrzeja Dudę na Prezydenta RP. W wyborze kandydatów powtórzę za Piotrem – nie mamy innego wyboru niż poprzeć ponownie urzędującego Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudę.

Dla nas miernikiem oceny mijającej kadencji Prezydenta Dudy jest jego wiarygodność wobec środowiska pracy i podjęte działania na rzecz polskich rodzin od poprawy bytu ekonomicznego do walki o zachowanie normalnego modelu rodziny w kulturze społecznej.

Andrzej Dudę wielokrotnie odwiedzał nas; jednak nie po to, żeby celebrować Barbórki w górniczym czako w okienku telewizyjnym; lecz zawsze interesował się naszymi śląskimi sprawami. Nie będę naciągał rzeczywistości opowiadając, że górnictwo ma się dziś dobrze.

Niezależnie od pandemii wirusa COVID -19 od prawie roku borykamy się z trudnościami ekonomicznymi; często sztucznie narzuconymi przez politykę energetyczną UE; gdzie sztandarem przewodnim jest dekarbonizacja naszego kraju. Nie pomagają też nietrafne decyzje rządu; którego popieramy od 5 lat; a niestety niektórzy ministrowie notorycznie wymiękają przy próbach ograniczania importu węgla do Polski. Już nie mówię o takich; co dużo obiecali; żeby potem walczyć z postulatami „Solidarności Górniczej” wyrażając zdziwienie, że nasze poparcie nie jest bezgraniczne i nie wznosimy codziennych modłów do rządu Zjednoczonej Prawicy. Dalej czekamy na obiecany plan restrukturyzacji branży wydobywczej na Górnym Śląsku .

Dziś jednak nie czas na nasze górnicze pretensje; do tego wrócimy w codziennym dialogu społecznym z rządem. Natomiast wiem, że Prezydent Andrzej Duda jest naszym sojusznikiem w tym dialogu, bo zawsze stanie po stronie świata pracy.

Dlatego tak ważnym oczekiwaniem od wszystkich kandydatów na Prezydenta jest jego wiarygodność. Na tym tle tylko Andrzej Duda gwarantuje nam poparcie śląskiego przemysłu i naszego górnictwa w tych trudnych nadchodzących latach dla nas.

Jego główny kontrkandydat Rafał Trzaskowski również szuka naszych śląskich głosów; lecz zamiast programu pokazuje nam żonę ze Śląska jako argument. Kandydat Koalicji Obywatelskiej nie może nam niczego innego obiecać, bo gdy zostanie Prezydentem Polski to nie będzie reprezentantem polskich interesów; lecz namiestnikiem walczącej z Polską liberalnej eurokracji z Brukseli. Może to mocny zarzut; lecz dotychczasowe działania Rafała Trzaskowskiego pokazują, jak nasiąknięty jest europejskimi wartościami; gdzie polityczna poprawność; zachwyt nad odmiennościami obyczajowymi i walka z modelem Europy narodów; utożsamianej z Polską jest priorytetem dla liberalno – europejskich elit. Rafał Trzaskowski nie jest kolejnym wcieleniem liberalnego cwaniaka Donalda Tuska. Jest idealnym dzieckiem liberalnej elity brukselskiej wychowanym w stereotypie prymatu Brukseli nad malutkimi narodami. Dlatego nie dajmy się zwieść jego ładnej nowomowie głoszonej w kilku sprawnie opanowanych językach europejskich. Tak naprawdę dostajemy uniki w kwestii rozwiązań gospodarczych; kulturalnych czy wręcz cywilizacyjnych dla kraju. Sympatyczny Pan Rafał zrobi to; co mu każą jego neo -liberalni koledzy Platformy Obywatelskiej lub z Brukseli; czy chwilowo powołanego wyborczego obozu anty – pisu.

Tam, nie znajdziemy innych rozwiązań dla Śląska niż likwidacja kopalń, zaoranie przemysłu i innych liberalnych bzdur głoszonych przez światłych Europejczyków.

Nie będę oceniał pozostałych kandydatów na urząd Prezydenta. Demokracja pozwala startować każdemu, kto zgłosi wystarczającą ilość głosów poparcia. Żeby jednak wygrać, trzeba przekonać do siebie większość głosujących wyborców. W tej mierze wg sondaży faworytem jest nasz Prezydent Andrzej Duda; a obóz liberalnej Polski kreuje na głównego przeciwnika Rafała Trzaskowskiego.

Dla nas wybór jest prosty – nie dajmy się zwieść obrazkom z kampanii. Czeka nas starcie dwóch wizji Polski; naszej – reprezentowanej przez Andrzeja Dudę ; oraz ich „Lepszej i Fajnej Polski” utożsamianej z kandydatem Platformy Obywatelskiej. Oceńmy ostatnie dekady polskiej rzeczywistości i wybierzmy jedynego wiarygodnego dla nas; naszych rodzin i naszych spraw kandydata. Takim jakim jest Andrzej Duda. Prezydent Polski co prawda nie rządzi krajem; lecz Andrzej Duda udowodnił nam, że jako Prezydent potrafi czynnie działać na rzecz Solidarnej Polski. A to już dla nas dużo – dlatego proszę o oddanie głosu w wyborach na urząd Prezydenta RP na Andrzeja Dudę.👍

Redaktor Naczelny Solidarności Górniczej Krzysztof Leśniowski