Poniedziałkowa aktualizacja na 14 września

Poniedziałkowa aktualizacja na 14 września 2020.

1. Poprzedni tydzień miał kilka tematów przewodnich:

– 40-lecia powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

– pokojowych protestów na Białorusi i wsparcia protestujących przez Piotra Dudę i Solidarność

– przygotowania wyborów do Społecznej Inspekcji Pracy na Ruchu „Knurów”

2. Wybory do Społecznej Inspekcji Pracy na naszym Ruchu mimo pewnych przepychanek zmierzają do realizacji. Komisja Wyborcza powołana 01.09.2020 ustaliła dziś okręgi wyborcze w liczbie 50. Kandydatów na OSIP (oddziałowych) możecie już zgłaszać. poprawiona karta zgłoszeń na naszej stronie i facebooku. Znajdziecie tam również obowiązujący Regulamin. Termin wyborów jeśli ustaną pewne protesty, ustalimy na 29 września 2020. Warto przywrócić znaczenie Społecznej Inspekcji Pracy na naszej kopalni.

3. Odpaliliśmy rodzinną wycieczkę do Oceanarium w Wrocławiu. Termin 24 październik 2020. Zapisy od dziś. Zmniejszyliśmy cenę do 50 zł od osoby. Osoby które były zapisane proszone są by zgłosić się do biura by uzupełnić dane i odzyskać nadpłatę. Na ten moment piszemy już na rezerwę, ale jak będzie dużo chętnych to odpalamy 2 autokar. Dotyczy knurowskiej „S”.

4. Najbliższa jednodniowa wycieczka knurowskiej „S” to wyjazd rodziny w niedzielę 20 września do Bochni. W planie kopalnia soli Bochnia, obiad i dobra zabawa dla rodzin z dziećmi. Dotyczy knurowskiej „S”.

5. Dużo chciało jechać na Koronę Drzew. Ostatecznie zrobiliśmy 2 autokary i dwa ośrodki, ale plan zwiedzania taki sam. Oby pandemia nie pokrzyżowała nam planów! Dotyczy knurowskiej „S”.

6. „Statek Miłości” – kajuty wypełnione w poniedziałkowy poranek tydzień temu. Ale chętnych tylu, że myślimy już o reedycji imprezy. Plan wypadu do Szwecji taki: w piątek do autokaru i do Gdańska. Zaokrętowanie, kajuty 2 osobowe z łazienkami, a wieczorem biesiada z open-barem piwnym! Płyniemy do Szwecji do Nynashamn. Tam czas wolny. Powrót do Gdańska, dyskoteka z DJ lub muzyka na żywo w piano bar. 2 razy śniadanie i 2 razy kolacja. Termin: 23-25 październik 2020. Szczegóły na plakatach i na stronie. Regulamin zapisów: zapisują się dorośli i tak by kajuta była zajęta tj 2 osoby! Dotyczy knurowskiej „S”.

7. Wydajemy bony z okazji 40-lecia Solidarności w wysokości 200zł do wykorzystania w ośrodkach DOMS trwa. Ciekawy pomysł na dodatkowy wypoczynek weekendowy. Dotyczy knurowskiej „S”.- oś. Hyrny w Zakopanym,- oś. Ziemowit w Jarnołtówku,- Willa Sienkiewiczówka w Zakopanym,- oś. Savoy w Spale oraz domy Savoy i Żbikszczegóły: https://www.solidarnosc.org.pl/…/doms-na-40-lat-nszz-solid…/ Dotyczy knurowskiej „S”.

8. Zakończyliśmy zapisy na rowerowy wypad do Rud. Pomysł taki: jedziecie sobie rodzinnie rowerkami do Rud. Dostajecie bilet na wąskotorówkę oraz karnet na obiad (danie dnia i deser ). Ostatecznie zapisaliśmy 300 osób. Rudy przez sierpień miały istny najazd Solidarności. Ostatnie rodziny proszone są o pilne odebranie biletów! UWAGA: DO WYKORZYSTANIA DO KOŃCA PAŹDZIERNIKA! Nie spóźnijcie się. Dotyczy knurowskiej „S”.

9. Od 10 września zapisujemy na zawody wędkarskie o Puchar Przewodniczącego. W tym roku zawody odbędą się 3 października 2020 w Rudzieńcu. Wyjazd o 06.30 autokarem spod Ratusza. Zgłoszenia chętnych do 25 września. Metoda łowienia: feederowa. Kto nie wie co to jest to lepiej niech się nie pisze. Dotyczy knurowskiej „S”

10. Impreza oddziałowa w Hajerówce, czemu nie! Plan prosty: za 20 zł członek „S” ma zapewnianą imprezę oddziałową na najwyższym poziomie. Nowością jest grillownia z tyłu budynku. W sprawie kontaktować się z biurem do Wojtka. Pierwsze oddziałowa telefonistów ze Szczygłowic już za nami. Przy koronce dużych masowych imprez nie można więc bawimy się detalicznie, do 50 osób. Dotyczy knurowskiej „S”.

11. Play w knurowskiej i szczygłowickiej „S” ma już 200 uczestników programu. Cena nadal bez zmian 14,60 za miesiąc. Najtaniej i najlepiej na rynku. W tym tygodniu podpisujemy umowy z grupą nr 6. Dotyczy knurowskiej i szczygłowickiej „S”.

12. Z Biesiada czekamy do samego końca. Jest nie lada kłopot! Limit 150 osób przez obostrzenia, na chętnych 600. Może by tak zrobić małą karczmę tylko dla mundurowych? Myślimy. Decyzje musimy w końcu podjąć na najbliższym Zarządzie. Z bólem! Koronka raczej się nie zwija. Dotyczy knurowskiej „S”.

13 Planujemy „Akcję Krew” wzorem akcji w JSW. Termin: 3 październik godz: 08.30-13.30. Mamy ustalone co i jak z Centrum Krwiodawstwa, ustną zgodę na patronat JSW i lokal (Hajerówka). Pokażemy razem, że mamy moc! Dotyczy wszystkich zakładów JSW.

14. 20 września w niedzielę odbywa się XXXVIII Pielgrzymka Ludzi Pracy na jasną Górę. Zapisy chętnych na wyjazd autokarem na Uroczystą Mszę w Bazylice w obu biurach „S”.

15. Miasto odmówiło przejęcia kół wyciągowych i stworzenia z nich instalacji na rondach w Knurowie. Uderzamy z tematem do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Piotr Ryba stwierdził bowiem, że ronda Szczygłowice nie odpuści. Mamy też pomysł na drugie koło. Czekamy na odpowiedz Zarządu Dróg Wojewódzkich. Osobna relacja w tym temacie wkrótce.