Podpisano gwarancje zatrudnienia dla górników w JSW.

Jak poinformowały Reprezentatywne Związki Zawodowe działające w Jastrzębskiej Spółki Węglowej poinformowały, że podpisano z Zarządem Spółki gwarancje zatrudnienia przez 10 lat.

Jak czytamy w porozumieniu, Strony postanowiły, że Porozumienie będzie obowiązywać do czasu wejścia w życie nowego jednolitego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników JSW S.A., a do tego czasu warunki umów o pracę Pracowników zakładów JSW nie ulegną zmianom i nie będą podlegać wypowiedzeniom.

Dodatkowo podjęto uchwałę o przedłużeniu okresu obowiązywania zawartego w dniu 5 maja 2011 roku Porozumienia zbiorowego zawartego pomiędzy Zarządem JSW a reprezentatywnymi organizacjami Związków Zawodowych działających w JSW, dotyczącego gwarancji zatrudniania dla pracowników JSW („Porozumienie”). Zgodnie z zapisami zawartego w 2011 roku Porozumienia gwarancje zatrudnienia dla wszystkich pracowników JSW wynosiły 10 lat licząc od dnia upublicznienia akcji JSW na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.W

Porozumieniu zapisano również, że warunki pracy i płacy pozostają niezmienne, a wysokość wynagrodzeń ustanawiana w Spółce będzie kształtować się na dotychczasowych zasadach.

Jak widać, działania podjęte w ostatnim czasie przez stronę związkową, zaczynają przynosić odpowiednie skutki. Piszemy o tym zwłaszcza w kontekście poczynań jednego związku zawodowego w Spółce, który ostatnio zyskał dziwnych sprzymierzeńców, a media bombardował co raz bardziej napompowanymi doniesieniami i pomówieniami.