Protest w Warszawie z naszym udziałem

Energetycy i górnicy najechali na Warszawę! Nie zabrakło ekipy z Knurowa!

Wczoraj, w stolicy odbył się pokojowy protest pracowników z branży paliwowo-energetycznej. Zdaniem szefa KSGiE NSZZ „Solidarność”, Jarosława Grzesika – manifestacja została zorganizowana w związku z wizją utraty bezpieczeństwa energetycznego i suwerenności energetycznej Polski. Protest związkowców rozpoczął się przed budynkiem Komisji Europejskiej w Warszawie. W dalszej części manifestacji, protestujący przeszli pod Kancelarię Premiera oraz Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Aktywów Państwowych, gdzie do protestujących wyszedł Minister Jacek Sasin.

Solidarność stanowczno nie respektuje postanowienia TSUE, który zgodził się z wnioskiem Czech nakazując Polsce natychmiastowe wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów do czasu merytorycznego rozstrzygnięcia.

Protestujący złożyli petycję w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie. Petycja dotyczyła natychmiastowej reakcji ze strony Komisji Europejskiej na postanowienie wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.