Stanowisko Górniczych Central Związków Zawodowych w sprawie bezpardonowego ataku na polski węgiel

Poniżej przedstawiamy Państwu stanowisko Górniczych Central Związków Zawodowych skupionych w Radzie Koordynacyjnej industriAll Polska w sprawie bezpardonowego ataku na polski węgiel.  Skoordynowane działania lobby anty-węglowego w tym konkretnym przypadku wystąpiło w postaci kilku eko-terrorystów, którzy pod siedzibą Ministerstwa Energii 22 lutego tego roku urządzili przedstawienie dla zaprzyjaźnionych antypolskich mediów. Anty-smogowa histeria w mediach, miliardowe kary nałożone na naszą energetykę i przemysł oraz szereg innych działań włodarzy z Brukseli. A teraz kilku działaczy Greenpeace’u i przekaz, że wrogiem wszystkich jest polski węgiel.

Nie możemy dalej spokojnie przyglądać się tym działaniom, bo zdecydowanie zabrnęły one w złą stronę, a alternatywy dla węgla jak nie widać, tak nie widać. I to jest najsmutniejsze, gdy patrzymy na protestujących w Warszawie działaczy Greenpeace’u…