14-stka i deputat węglowy za 2016 rok dla uprawnionych emerytów – ruszamy z pozwami do sądu

Porozumienie z 11 czerwca w części dotyczącej wypłat rekompensat za utracony deputat węglowy i 14-tkę za 2016 rok nie objęło w swoim działaniu wszystkich tych którzy w tym czasie pracowali w JSW S.A. a odeszli na emeryturę przed wprowadzeniem porozumienia w życie. Wielu z nich jest członkami naszego Koła Emerytów, dlatego postanowiliśmy od razu ująć się za nimi i podjąć odpowiednie działania. O sprawie nie informowaliśmy szeroko, jak inne związki, bo takie tematy załatwia się skuteczniej w ciszy i spokoju.  I jak zwykle mieliśmy racje.

Od czasu kiedy załatwiliśmy podwyżki i zwrot deputatu i 14-tki byliśmy pod ciągłym obstrzałem tzw Niereprezentatywnych Związków Zawodowych, które same nic nie umiejąc załatwić za punkt honoru wzięły sobie oczernianie Solidarności.  Zwykła zawiść z ich strony, doprowadziła do absurdalnej sytuacji w której wielu zamiast się cieszyć z podwyżek i 18-tu wypłat, skupiła się na narzekaniu że załatwił to Beton. Kuriozum. Pisma do Zarządu bez żadnej odpowiedzi. Ankiety Coca Coli pod bramą.  Brawo. Tylko pytanie gdzie teraz jesteście?

Szkoda tylko, że z całej tej ich kampanii nie ma żadnych pozytywnych efektów, a ciężką pracę wykonać musieliśmy znowu my. Nic nowego. Kiedy wywalczaliśmy odprawy dla przechodzących z Makoszów czy 14-tki dla administracji lub odsetki za 14-tą pensje z 2015 roku wypłaconą  w ratach , też was nie było.  Wiec nie zaskoczyliście nas i tym razem. Żal nam tylko waszych członków, że jak zwykle zostaną przy was z niczym.

Wróćmy jednak do tematu. Dzisiaj otrzymaliśmy informację, że dwóch pierwszych członków Koła Emerytów Solidarności założyło w kancelarii prawniczej pilotażowy wniosek do sądu o wypłatę należnych wg nas świadczeń. Sprawa będzie jeszcze opiniowana przez fachowców, ale pierwsze komentarze są bardzo pozytywne. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, uruchomimy wsparcie prawnicze dla każdego chętnego, który kwalifikuje się do odzyskania tych świadczeń.

Dotychczasowa praktyka w tego typu działaniach wykazała naszą duża skuteczność, ale lepiej nie za peszyć sprawy. Dlatego wszystkich zainteresowanych  Członków Koła Emerytów knurowskiej Solidarności  zaprosimy wkrótce na spotkanie, na którym omówimy szczegóły i sposób działania.  O terminie powiadomimy w zakładce Koła Emerytów na naszej stronie.