Złóż PIT bez wychodzenia z domu

Załatw sprawę z Urzędem Skarbowym bez wychodzenia z domu!

Od 1 lutego 2021 roku Ministerstwo Finansów uruchomiło na stronie podatki.gov.pl serwis e-Urząd Skarbowy z pierwszymi e-usługami dla podatników, które umożliwiają załatwienie wielu spraw online – na dowolnym urządzeniu.

Aby skorzystać z serwisu, wystarczy zalogować się przez login gov.pl (tj. profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną) lub danymi podatkowymi (nr pesel, kwota przychodu).

W e-Urzędzie Skarbowym można uzyskać dostęp do:

swoich aktualnych danych, a jeśli prowadzisz działalność, to również danych tej działalności,

informacji o swoim indywidualnym rachunku podatkowym, tzw. Mikrorachunku, podatkowym, na który wpłacisz należne podatki, złożonych dokumentów, historii płatności, historii logowania.

Znajdują się tu takie usługi jak:

– Twój e-PIT (czyli zeznanie podatkowe PIT-28, PIT-36, PIT-37 lub PIT-38),

– e-mikrofirma (bezpłatna aplikacja do generowania i wysyłania JPK),

– wykaz twoich mandatów karnych,

– płatności online.

Można również złożyć tutaj m.in.:

pismo w sprawie wyjaśnienia przeznaczania wpłaty,

wniosek o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań,

zawiadomienie o popełnieniu czynu zabronionego (tzw. czynny żal),

zawiadomienie ZAW-NR.

Od 15 lutego 2021 roku w e-Urzędzie Skarbowym, poprzez usługę Twój e-PIT zostanie udostępnione podatnikom zeznanie roczne za ubiegły rok. Podatnik, który skorzysta z tej usługi nie musi wypełniać wniosków, ani składać deklaracji, aby rozliczyć swój podatek. Serwis e-Urząd Skarbowy będzie systematycznie rozbudowywany i uzupełniany o nowe usługi, takie jak zaświadczenia, e-TOLL i inne, co pozwoli osiągnąć w 2022 roku kompleksową obsługę użytkowników.

Jeśli jednak dla załatwienia sprawy konieczna okaże się wizyta w Urzędzie Skarbowym, to należy pamiętać o wcześniejszym umówieniu spotkania, wybierając dogodny termin oraz temat wizyty. Umówienie wizyty pozwala szybko i komfortowo załatwić sprawy w urzędzie skarbowym, bez kolejek i z zachowaniem środków bezpieczeństwa (aby zostawić dokument w urnie lub otrzymać potwierdzenie na swojej kopii w punkcie podawczym nie trzeba umawiać wizyty w urzędzie).

Aplikacja „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” jest dostępna poprzez stronę:

– www.podatki.gov.pl,

– wizyta.podatki.gov.pl,

– stronę internetową każdego urzędu skarbowego i izby administracji skarbowej.

Zachęcamy do skorzystania z Portalu Podatkowego Ministerstwa Finansów: www.podatki.gov.pl, gdzie znajdują się najbardziej aktualne informacje na temat podatków.

Załatw sprawę z Urzędem Skarbowym bez wychodzenia z domu!

W e-Urzędzie Skarbowym można uzyskać dostęp do:

Znajdują się tu takie usługi jak:

– Twój e-PIT (czyli zeznanie podatkowe PIT-28, PIT-36, PIT-37 lub PIT-38),

– e-mikrofirma (bezpłatna aplikacja do generowania i wysyłania JPK),

– wykaz twoich mandatów karnych,

– płatności online.

Można również złożyć tutaj m.in.:

pismo w sprawie wyjaśnienia przeznaczania wpłaty,

wniosek o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań,

zawiadomienie o popełnieniu czynu zabronionego (tzw. czynny żal),

zawiadomienie ZAW-NR.

Aplikacja „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” jest dostępna poprzez stronę:

– www.podatki.gov.pl,

– wizyta.podatki.gov.pl,

– stronę internetową każdego urzędu skarbowego i izby administracji skarbowej.

I nie zapominamy o 1 procencie!