Dziś na Cechowni możecie komuś uratować życie – jak? Przeczytajcie!

W poniedziałek na knurowskiej cechowni odbędzie się akcja rejestracji dawców szpiku dla chorych na białaczkę. W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Dla wielu diagnoza białaczki staje się wyrokiem śmierci. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

O pomoc poprosił nas kolegów górników górnik z Gliwic, u którego jedyną szansą jest odnalezienie swojego bliźniaka genetycznego. Tak więc w poniedziałek od 07.45 do 17.30 Fundacja DKMS przeprowadzi na terenie naszej Cechowni akcję rejestracji dawców szpiku. Każdy pracownik naszej kopalni będzie mógł pobrać pakiet rejestracyjny i zabrać go do domu, a w dniu następnym tj wtorek oddać go wypełnionego w tym samym miejscu w tych samych godzinach. Dlaczego warto w poniedziałek pobrać zestaw do rejestracji i zarejestrować się w bazie DKMS?

BO MOŻEMY URATOWAĆ KOMUŚ ZYCIE!