Co dalej z wzrostem wynagrodzeń w JSW S.A. ?

Na wstępie warto zaznaczyć, że w lutym 2020 roku zostało zawarte porozumienie pomiędzy JSW S.A., a reprezentatywnymi organizacjami związkowymi występującymi jako wspólna reprezentacja zakładowych organizacji związkowych, w sprawie wzrostu wynagrodzeń w ubiegłym roku, dla pracowników zatrudnionych w JSW S.A.

Przypomnijmy, że w pkt. 1 ww. porozumienia strony wskazały, że od 1 marca 2020 roku miał zostać wprowadzony wzrost stawek płac zasadniczych o 4% dla wszystkich pracowników JSW, a w pkt. 2 porozumienia ustalono, iż dodatkowo zostanie wypłacona jednorazowa nagroda pieniężna w wysokości ustalonej w porozumieniu. W piśmie do Barbary Piontek, Prezes Zarządu JSW S.A. wskazujemy, że przedmiotowe porozumienie, do dnia dzisiejszego nie jest respektowane przez zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Wobec powyższego, wzywamy Zarząd JSW S.A do stosowania przedmiotowego porozumienia, gdyż niepokój społeczny jest coraz większy, z uwagi na nie przestrzeganie dokonanych ustaleń przez pracodawcę. Brak realizacji porozumienia zmusi nas do podjęcia dalszych działań przewidzianych w przepisach prawa. Wzywamy Zarząd JSW S.A do do przedstawienia stanowiska w zakresie ww. porozumienia w ciągu 7 dni od chwili otrzymania naszego wezwania.