Demonstracja Reprezentatywnych Związków Zawodowych w JSW S.A już 1 Lipca

Mówimy dość braku dialogu społecznego i łamania praw pracowniczych i związkowych w JSW S.A.!

1 Lipca od 09.00 przeprowadzimy serie pikiet wyrażających niezadowolenie załóg górniczych wobec obecnej sytuacji.

O 09.00 odbędzie się pierwsza manifestacja pod siedzibą Zarządu JSW przy al. Jana Pawła II 4 w Jastrzębiu-Zdroju.

O 11.30 odbędzie się druga pikieta pod biurem europosłanki Izabeli Kloc w Mikołowie przy ul. Konstantego Prusa 17.

O 13.00 przeprowadzimy ostatnią pikietę przed biurem poselskim posła z okręgu katowickiego i obecnego Premiera, Mateusza Morawieckiego w Katowicach przy ul. Warszawskiej 23.

Celami tych demonstracji jest:

-przywrócenie dialogu społecznego w Spółce ponieważ łamane są tam prawa pracownicze i związkowe, a pracodawca nie realizuje zapisów zawartych we wcześniejszych porozumieniach płacowych.

– zaprzestanie działań prowadzonych przez niektórych posłów PIS które wpływają na obsadę kadrową zarządów spółek węglowych, przez co obniżają jakość zarządzania przedsiębiorstwami, a firmy te stawiają przed widmem upadłości.

– natychmiastowy odbiór zakontraktowanego węgla wydobytego przez PGG, Lubelski Węgiel „Bogdanka”, Tauron Wydobycie S.A. oraz Węglokoks Kraj Sp. z o.o.

Apelujemy o liczny udział w zaplanowanych protestach. Powiedzmy dość takiej polityce w JSW!