3 pikiety z naszym udziałem – Jastrzębie Zdrój, Mikołów, Katowice

Demonstracja górników udana?

Prezes JSW, Barbara Piontek może stracić posadę?

Kto może przejąć stery po prezes Piontek?

Wczoraj, rzesze wściekłych górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej szturmowały siedzibę spółki w Jastrzębiu-Zdroju, a także biura europosłanki PiS w Mikołowie i biuro premiera Mateusza Morawieckiego w Katowicach.

Trzy manifestacje wyrażały niezadowolenie załogi górniczej wobec obecnej sytuacji w ich spółce. Podczas protestu liderzy związków zawodowych wyliczani szereg nieprawidłowości, które obecnie panują w JSW S.A.–– Jest marność, tandeta, bylejakość, brak poszanowania i nieumiejętność – piszą związki zawodowe do premiera Jeden z największych serwisów informacyjnych w kraju informuje, że prezes powoli traci kontrolę nad działaniami podległej jej firmie. Warto zaznaczyć, że na odwołanie Barbary Piontek, która rządzi Jastrzębską Spółką Węglową od początku marca, naciska część lokalnych polityków PiS.– Pootwierała zbyt wiele frontów. Poszła na konflikt ze związkowcami, ścięła się o kompetencje z zastępcami, otoczyła się ludźmi, na których krzywo patrzą pracownicy – wylicza nasz rozmówca. – czytamy na serwisie o2. pl

▪

Możliwe odwołanie Barbary Piontek oraz Tomasza DudyRzeczpospolita informuje, że rada ostateczna decyzja o odwołaniu prezes JSW może zapadnąć po kongresie PiS zaplanowanym na ten weekend.

▪

Prezes została wyśmianaPodczas protestu pod zarządem JSW, do protestujących górników wyszła prezes JSW, Barbara Piontek. Prowadziła rozmowy z nimi i rozdawała im wizytówki mówiąc, że mogą do niej dzwonić. Ta inicjatywa spotkała się jednak z drwiącym śmiechem górników. – Dziękuję za wasz głos, bo wasz głos jest dla nas ważny – zaczęła prezes JSW, Barbara Piontek. Górnicy zaczęli skandować „oszustka, oszustka”.

▪

Kto może przejąć stery prezesa JSW? Możliwe, że w momencie, gdy prezes JSW zostanie odwołana, to do wyboru nowego prezesa, funkcję może objąć ówczesny wiceprezes ds. handlu, Włodzimierz Hereźniak.

Fotorelacja z wczorajszych manifestacji poniżej: