PREMIA JEDNORAZOWA ZA III KWARTAŁ.

Premia Jednorazowa dla pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A.W dniu dzisiejszym tj. 13.10.2023r. Reprezentatywne Związki Zawodowe zawarły z Zarządem JSW S.A. Porozumienie w sprawie wypłaty premii jednorazowej dla pracowników Spółki, będących zatrudnionym na dzień 30.09.2023 r.

Szczegółowe założenia i wytyczne do wypłaty premii jednorazowej określone są w Regulaminie wypłaty premii, będącym załącznikiem do niniejszego Porozumienia.

Premia wyliczona będzie jako iloczyn sumy dni:- przepracowanych (czarnych),- urlopowych (za wyjątkiem urlopu wychowawczego),- kursów, szkoleń,- delegacji,- badań lekarskich,- dni wolnych z tytułu pracy w dni wolne od pracy („Z”),- absencji chorobowej wypadkowej,- absencji chorobowej szpitalnej i bezpośrednio po okresie pobytu w szpitalu,- krwiodawstwo,- opieka,- wolne z tytułu święta wypadającego w sobotę.

Okres rozliczeniowy premii, to III kwartał 2023 czyli od 01.07.2023-30.09.2023 r.Kwota brutto za dzień:- 235zł pracownicy pod ziemią,- 175 zł pracownicy przeróbki,- 145 zł pozostali pracownicy.Dni w ujętych premią było następująco:- 21 lipiec,- 22 sierpień,- 21 wrzesień.

Premia nie dotyczy pracowników którzy posiadali nieusprawiedliwioną nieobecność, zagarnęli mienie lub podjęli taka próbę, przystąpili do pracy nietrzeźwi lub pod wpływem narkotyków.

Premia nie będzie wliczana do takich świadczeń jak nagroda barbórkowa, 14-ta pensja, nagroda jubileuszowa, wynagrodzenie urlopowe, chorobowe, zasiłek chorobowy oraz inne składniki wynagrodzenia za pracę.Premia zostanie wypłacona w dniu 27.10.2023 r.

Porozumienie zakończyło spór zbiorowy wszczęte przez Reprezentatywne Związki Zawodowe w dniu 01.08.2023 r.

Dziękujemy stronie rządowej za wsparcie w mediacji w osobie Marek Wesoły – Sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Tak właśnie powinna wyglądać współpraca i dialog, a nie jak piknik i promowanie tych, którzy chcą zlikwidować polskie górnictwo.