10 MAJA WIDZIMY SIĘ NA DEMONSTRACJI

Kwietniowe wydanie miesięcznika Solidarność Górnicza poświęcamy tematom związanym z przygotowywaną przez Związek wielką demonstracją przeciwko Zielonemu Ładowi, który wkrótce może pogrążyć gospodarkę całego kontynentu. Według profesora Władysława Mielczarskiego, eksperta do spraw energetyki, Unii Europejskiej (UE) będzie bardzo trudno zrobić krok w tył i wycofać się z forsowanych regulacji. – Miliony ludzi bowiem dały się zindoktrynować. (…) Upiliśmy się (…) całym tym Europejskim Zielonym Ładem. I jesteśmy jak alkoholik. On nie przestanie pić, dopóki sobie czegoś nie zrobi. (…) W UE ludzie przez Europejski Zielony Ład mocno zbiednieją. Może dopiero wtedy do nich dotrze, że coś jest nie tak – obrazowo stwierdza naukowiec. Poruszamy również kwestię braku rządowego planu dotyczącego funkcjonowania górnictwa. Choć od wyborów parlamentarnych minęło pół roku, wciąż nie wiemy, jaką politykę wobec branży zamierza prowadzić obecna koalicja. Aby pobrać cyfrową wersję gazety, kliknij tutaj.