KTO DZIAŁA?!

Ostatnia ulotka działaczy „Sierpnia 80”, która ukazała się na niektórych kopalniach pokazuje jak bezradna jest ta organizacja związkowa w strukturach Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. W komunikacie do załogi, zwracacie się do reprezentatywnych organizacji związkowych żeby załatwili sprawy, z którymi sami wystąpiliście jako z żądaniami w sporze zbiorowym. Z informacji, które posiadamy wynika, że spór zbiorowy, w którym podnieśliście sprawy opisane w przedmiotowej ulotce zakończyliście bez rozstrzygnięcia tj. ponieśliście porażkę w rozmowach z Zarządem JSW S.A. Ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych dawała Wam do końca możliwości rozstrzygnięcia spraw po Waszej myśli. Dlaczego tego nie zrobiliście?! Organizacje reprezentatywne nie potrzebują doradców i pomocników w działaniach, które dotyczą pracowników JSW S.A. Wielokrotnie udowodniliśmy, że potrafimy dbać o interesy załogi w Spółce. Porozumienia, które podpisujemy od wielu lat, zawsze były korzystne i wcześniej czy później były do końca realizowane.W tym miejscu jako Organizacje Reprezentatywne chcemy poinformować, że w sprawach takich jak wyrównanie wynagrodzeń, deputat węglowy i posiłki profilaktyczne podjęliśmy już działania i rozmowy w ramach przesłanych pism do Zarządu, które zamieszczamy poniżej.

📄

Pismo w sprawie posiłków posiłJako przedstawiciele reprezentatywnych związków zrobimy wszystko żeby te sprawy zostały załatwione z korzyścią dla całej załogi Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. Dla nas najważniejsze jest dobro pracownika i prawidłowe funkcjonowanie firmy, bez obiecywania gruszek na wierzbie.